Jak ominąć nieszczęsną "Zakiepankę", czyli dylemat każdego wyjazdu w góry

11.01.2018
Opcja 1
Weekend Ferie. W obie strony omijamy Zakiepankę. Chyba ze google mówią że całkiem zielono.
Jadąc od A4 mijamy zakopiankę, a raczej jak miniemy korek który do niej stoi, jedziemy dalej i drugim zjazdem zjeżdżamy na Wieliczkę. W Wieliczce jedziemy na Dobczyce. W Dobczycach na wprost obwodnicą do Kasiny Wielkiej. Za torami skręcamy w prawo na Mszanę Dolną. W Mszanie w lewo na Zabrzeż i Niedźwiedź. Przez Lubomierz jedziemy aż do Zabrzeż. Tam skręcamy na Nowy Targ.
Jeśli jedziemy na Polanę Sonsny to w Krośnicy skręcamy w lewo na Sromowce i Niedzicę. Jeśli na Długą Polanę to na wprost.

Opcja 2
Najcześciej stojącym w obie strony jest Skomielna Biała. Możemy ją objechać w obie strony.
Jadąc w góry, w Lubniu zjeżdżamy z ekspresówki i jedziemy na Mszanę Dolną. W Mszanie na pierwszych światłach skręcamy w Prawo na Rabkę. Na zakopiankę możemy wskoczyć albo w Skomielnej już na światłach albo w Rabce albo w Chabówce.
Jadą w drugą stronę najlepiej z Zakiepanki uciec w Chabówce (na dwupasmówce przed wiaduktem) albo w Rabce, skręcamy w Prawo. Dalej kierujemy się na Mszanę Dolną a tam na światłach w lewo na Lubień.

Opcja 3
Klikuszowa. Aby ominąć to miejsce, także prawie zawsze stojące, jadą w góry w Rabce uciekamy na Chyżne, trzymając się krajowej "7". Czasem do Skomielnej stoi się aż od Lubnia, wtedy jeszcze na ekspresówce w Pcimiu warto uciec na Jordanów i dalej na Spytkowice. W Spytkowicach jedziemy w kierunku Chyżnego. W Jabłonce skręcamy w lewo na Czarny Dunajec a tam już albo na Kościelisko i Zakopane albo Nowy Targ. Wracając z gór można wrócić w te sam sposób.
Jadąc z Nowego Targu natomiast lepiej na węźle, jedynym dwupoziomowym, uciekamy na Czarny Dunajec ale tam nie jedziemy na Jabłonkę tylko na Chabówkę, śmigamy pod zakorkowaną zakopianką i lecimy na Mszanę Dolną. Dalej na Dobczyce lub do Lubnia na ekspresówkę.

Jak omijąć korki na wolcie do Krakowa i jego obwodnicy niebawem ;)Treści zamieszczone na stronie SnowboardAcademy.pl podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres shaman.snowboard.pl (at) gmail.com